لوازم منزل و مبلمان

ارسال لوازم منزل به خارج از کشور از چه روش هایی صورت میگیرد؟

لوازم منزل چه از طریق دریایی ، زمینی و هوایی نیازمند آگاهی نسبت به مراحل مخلتف ارسال این بارها میباشد. برای همین منظور و به قصد شفاف تر شدن مساله در خصوص ارسال لوازم منزل به خارج از کشور به سه موضوع حمل زمینی، حمل هوایی و حمل دریایی اشاره میکنیم

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور به صورت دریایی

   حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور  از تمام بندرهای جنوب کشور مانند بندر عباس، بندر بوشهر، بندر خرمشهر، بندر امام خمینی، بندر چابهار و غیره صورت میپذیرد. با این شرایط با توجه به وجود امکانات و دسترسی های بیشتر در زمینه سرویس کانتینر و عملیات تخلیه آنها و بارگیری در بندر عباس و بندر بوشهر، بیشتر محموله های کانتینری از این دو بندر حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور صورت میپذیرد. ترجیح در این است که برای ارسال لوازم خانه به خارج از کشور از هریک از این بندرگاه ها برعهده شرکت های حمل و بر اساس تجربه و نوع بار تصمیم بگیرند.

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور به صورت زمینی

حمل و نقل زمینی اثاثیه منزل  به کشورهای اروپایی از شمال غربی کشور مانند بازرگان صورت می گیرد صورت زمینی اغلب در ایران با دو نوع کانتینر با سایزهای 20 فوت و 40 فوت صورت می گیرد که حجم کانتینرهای 20 فوت حدود 30 متر مکعب و حجم کانتینرهای 40 فوت حدود 60 متر مکعب میباشد.

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور به صورت هوایی

حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور به صورت هوایی اغلب برای بارها و اثاثیه سبک با حجم کمتر توصیه میشود. در کل خصوصیت ارسال به صورت هوایی در زمان کوتاه تر ارسال بسته ها و اما قیمت بالاتر آن به نسبت دو نوع زمینی و دریایی باربری است. لذا برای این منظور بهتر است برای حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور در صورت حجم بالای وسایل و همچنین در صورت خاص و یا گران قیمت بودن آنها برای مشاوره رایگان و همچنین دریافت اطلاعات لازم جهت تعیین روش ارسال با کارشناسان شرکت اطلس کارگو تماس بگیرید.  

ده مراحله اصلی ارسال اثاثیه به خارج از ایران

1- بازدید، کارشناسی و مشاوره رایگان پیش از حمل اثاثیه به خارج از کشور

در اولین قدم اثاثیه شما از قبیل مبلمان و یا هر وسیله دیگری باید مورد بازدید کارشناسی دقیق قرار گیرد و در مورد چگونگی بسته بندی آن ها به شما مشاوره رایگان داده خواهد شد. همچنین مقدار تخمینی هزینه ارسال اثاثیه به خارج از کشور نیزاز پیش از بسته بندی و بارگیری به شما اعلام میگردد

ارزش کالا  در مرحله بازرسی محموله، ضمن تهیه لیست اولیه از لوازم ارسالی به خارج از کشور با توجه به حساسیت اثاثیه و

کارشناسان ما  نسبت به تعیین نوع روش حمل (زمینی؛ دریایی؛هوایی) و همچنین نوع بسته بندی اسباب و اثاثیه (جعبه چوبی، نایلون حباب دار، گونی، صندوق و پالت چوبی و فلرزی و غیره) اقدام خواهند نمود..

2-تخمین سایز کانتینر مورد نیاز برای ارسال زمینی و دریایی

در صورت حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور مانند مبلمان، پیانو، مجسمه و … به صورت  بارها بر روی پالت بسته بندی میشود.

صورت ارسال با کشتی یا زمینی نیاز به بسته بندی و چینش بار در کانتینر است.

پس از اینکه بار شما مورد بازدید کارشناسی قرار گرفت، سایز کانتینر مناسب که باید اثاثیه شما داخل آن قرار گیرد و به خارج از کشور

. شرک کشورارسال گردد انتخاب می گردد و در اختیار مشتریان  قرار خواهد گرفت  . توضیحات آن به شرح زیر میباشد

 دو نوع کانتینر 20 فوتی و 40 فوتی در صورت نیاز برای ارسال اثاثیه منزل به خارج از کشور استفاده خواهد شد..

  • طول یک کانتینر 20 فوتی 6 متر طول و 2.35 عرض و ارتفاع تقریبی آن 2.30 مترست.
  • طول یک کانتینر 40 فوتی 12 متر طول و 2.35 عرض و ارتفاع تقریبی آن 2.30 مترست.

همچنین کانتینرهای 20 فوتی HEAVY DUTY تا 26 تن وزن اثاثیه و کانتینر های 40 فوت HIGH CUBE تا 2/60 متر ارتفاع قابل بارگیری هستند. در مواردی که به دلیل وزن و یا حجم زیاد محموله های اثاثیه امکان بارگیری بار به کانتینرهای عادی امکان پذیر نباشد می توان از کانتینرهای OPEN TOP که از بالا قابل بارگیری هستند و یا از کانتینر های FLAT RACK در سایزهای متفاووت و در شرایط مختلفی استفاده کرد.

3. انجام امور بسته بندی با کیفیت استاندارد

یکی از مهمترین و حساس ترین  موارد ارسال لوازم منزل به خارج از کشور به صورت زمینی یا هوایی یا دریایی مرحله ی بسته بندی است.

 هرگونه سهل انگاری یا خطا در انجام بسته بندی لوازم خانه و رعایت نکردن استانداردهای این موضوع ممکن است سبب آسیب دیدگی لوازم منزل شما  شده و در نهایت علاوه بر خسارت های وارده، هزینه کرایه حمل نیز به خسارت های فوق اضافه گردد.

4. تهیه لیست بسته بندی برای اثاثیه

از دیگر موارد حتمی که سهل انگاری در آن موجب ایرادات قانونی و یا هزینه های اضافی میشود، عدم دقت در تهیه کردن لیست بسته بندی اسباب است. تمامی لوازم بسته بندی شده باید علاوه بر شماره گذاری دقیق کالا و ترجمه به زبان کشور مقصد در لیست جداگانه ای جهت ارائه به گمرک مبدأ آماده بشود.

نکته: توجه یفرمایید که نسخه ترجمه لاتین لیست اثاثیه منزل برای ارائه به گمرک کشور مقصد حتمی است.

نکتهتمامی مراحل بسته بندی لوازم و تهیه لیست اسباب منزل برای ارسال به خارج توسط عوامل این شرکت انجام و در اختیار صاحب کالا قرار میگیرد.

5. امور سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی

با توجه به قوانین ترخیص کالا در بسیاری از کشورهای دنیا تمامی اسباب و اثاثیه ارسالی به ویژه بسته بندی های چوب خام، پالت و سایر مصنوعات چوبی باید ابتدا در مبداء توسط گاز و یا قرص های مخصوص سمپاشی در درجه حرارت و مدت زمان معین سمپاشی شود و گواهی آن (FUMIGATION CERTIFICATE) توسط شرکت های معتبر دفع آفات نباتی در این  جهت صادر گردد.

انجام ندادن امور سمپاشی و نداشتن گواهی نامه های معتبر بین المللی در خارج از کشور  منجر به پرداخت جریمه ی سنگین در مقصد خواهد شد و بعلاوه هزینه قرنطینه و انجام امور سمپاشی نیز به هزینه های فوق بر مشتری اضافه میگردد. 

6- بارگیری بار و ارسال آن به گمرک غرب تهران و یا فرودگاه امام خمینی 

زمینی یا  دریایی  بارگیری لوازم منزل در کانتینر و ارسال آن را به گمرک غرب تهران مرحله بعدی ارسال 

 است. درون گمرک هم اموری مانند بازرسی، صدور تگها، بررسی لیست و … انجام می شود.

همچنین در صورت ارسال اثاثیه هوایی، محموله اثاثیه با وانت یا خاور به فرودگاه امام خمینی به منظور پرواز به شهرهای کشور آخارج از کشور مان فرستاده میشود.

7. انجام تشریفات گمرکی و فرودگاه و بازرسی توسط سگ مواد یاب

از جمله کارهای مهمی که درون گمرک برای ارسال اثاثیه به خارج از کشور صورت خواهد گرفت، بازرسی اسباب و لوازم مخصوصا توسط سگهای مواد یاب است. پس از بازرسی اثاثیه، وسایل مجدد درون کانتینر بار زده شده و کانتینر پلمپ خواهد شد. این پلمپ کانتینر تا آخرین مرحله که تحویل بار در مقصد وجود خواهد داشت و به هیچ وجه باز نخواهد شد.

همچنین بارها از طریق اسکن های X-Ray جهت بررسی بیشتر در فرودگاه ها وگمرک ها مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

8. صدور بیمه نامه معتبر بین المللی پیش از حمل لوازم منزل به خارج از کشور

در این گام از حمل لوازم منزل به خارج از کشور مرحله بیمه نامه معتبر بین المللی برای ارسال اثاثیه به خارج از کشور با مشارکت شرکت های باربری بین المللی و شرکت های بیمه صادر خواهد شد.

 بیمه نامه بار بر اساس ارزش اثاثیه شما به صورت تخمینی لحاظ میشود. یعنی از شما پرسیده می شود ارزش ریالی اثاثیه شما چقدراست؟

 است. سپس با توجه به مقدار قیمتی که شما اعلام می شود، به ازای هزار تومان ارزش کالای مربوطه، هر یک میلیون تومان هزینه بیمه در نظر گرفته شده و با توجه به لیست بسته بندی اعلام شده، پیش از حمل لوازم منزل به خارج از کشور بیمه نامه صادر شده و ترجمه دقیق نیز خواهد شد.

9. صدور بارنامه و تکمیل مدارک مورد نیاز برای ارسال اثاثیه به خارج از کشور

یکی از آخرین مراحل ارسال اثاثیه منزل به خارج از کشور که بسیار هم حائز اهمیت نیز مبیاشد، صدور بارنامه زمینی و هوایی برای ارسال اثاثیه از طریق مرزهای غرب کشور است. صدور این بارنامه زمینی توسط شرکتی که کانتینر و بار به آن تعلق دارد صورت خواهد پذیرفت.

10. پیگیری آنلاین بار پس از ارسال لوازم منزل به خارج از کشور

این مرحله در صورت ارسال هوایی و یا دریایی اثاثیه خود، میتوانید به صورت آنلاین و از طریق وب سایت ما پس از حمل وسایل منزل به خارج از کشور  محموله را در هر لحظه رهگیری کنید. این لینک پس از ارسال بار برای شما مشتری محترم ارسال خواهد شد.

هزینه ارسال بار به خارج از کشور؟

در خصوص هزینه ارسال بار به خارج از کشور برای بسیاری از مشتریان ما نکته مهم این است که بدانند هزینه حمل اثاثیه منزل به خارج از کشور چقدر خواهد بود. هزینه ارسال به فاکتورهای متفاوتی از جمله وزن بار، ابعاد بار، شهر محل ارسال بار و... بستگی دارد که توسط کارشناسان ما به صورت کامل توضیح و محاسبه خواهد شد.

 

  • تهران خیابان فاطمی نرسیده به ولیعصرکوچه غزالی شماره ۱۰ واحد ۱۰
  • آدرس دفتر فرودگاه،فرودگاه امام خمینی،جنب حوزه ۲ تجاری،کارگو ترمینال شماره ۴۴