دفتر فرودگاه : 021-51005252 | دفتر مرکزی تهران : 021-88851005 شنبه تا چهارشنبه __ 8 الی 17:30

حمل بار به آمریکا

همانطورکه می‌دانید کشور آمریکا یکی از بزرگترین و بهترین کشورهای جهان است که هرساله تعداد زیادی از افراد برای مهاجرت یا تحصیل به آنجا سفر می‌کنند.  بنابراین حمل مسافر و یا ارسال بار به آمریکا به خصوص برخی از ایالت‌های آن نسبت به دیگر کشورها بیشتر می‌باشد. از سوی دیگر به علت مهاجرت زیاد به آمریکا وچون بیشتر مسافران دوست دارند برخی از لوازم شخصی خود یا اثاثیه منزل خود را به همراه خود ببرند، بنابراین نیاز به یک شرکت مناسب و قابل اعتماد برای حمل بار به آمریکا است که تمام کارهای مربوط به حمل و نقل و یا فریت بار را انجام دهد.

حمل بار از ایران به آمریکا

کشور آمریکا دارای بیش از 50 ایالت است که بین همه این ایالت‌ها واشنگتن پایتخت این کشور نام گذاری شده است بنابراین از اهمیت بالایی برخوردار است. موارد استثنا به قوانین کشور محل صدور (قوانین گمرکات جمهوری اسلامی ایران)و قوانین هواپیمایی حمل کننده و در موارد خاص قوانین کشور مقصد، بستگی دارد. به طور عام و خاص حمل کلیه کالاهایی که به عنوان لوازم شخصی مسافر تعیین گردد قابلیت و اجازه حمل بار از ایران به آمریکا می‌باشد.

هزینه حمل بار به آمریکا

هزینه حمل بار به آمریکا بر اساس شهر و مقصد متفاوت می‌باشد و هر هواپیمایی نرخ حمل خود را دارد. ملاک محاسبه بر اساس کیلوگرم می‌باشد و هرچقدر وزن بار افزایش یابد ، نرخ هر کیلو کمتر می‌شود و همچنین هزینه‌هایی مانند سوخت و امنیت، تمبر و بارنامه و مالیات که جداگانه محاسبه می‌شود. البته شرکت‌های خدمات بار هوایی به شما ارزانترین نرخ حمل به مقصد مورد نظر را می‌دهند.

روش‌های حمل بار به آمریکا

حمل بار از آمریکا برای بسیاری از بازرگانان و تجار از اهمیت بالایی برخوردار است. حمل بار از آمریکا به دو روش قابل انجام است. یکی از آن ها حمل هوایی از آمریکا و دیگری حمل دریایی از آمریکا است. در زیر به حمل هوایی از آمریکا و حمل دریایی از آن می پردازیم.

حمل بار دریایی به آمریکا

در کرانه شرقی ایالات متحده در مجاورت اقیانوس اطلس و کرانه غربی این ایالت، شهرهای بندری فراوانی برای حمل بار دریایی به آمریکا وجود دارد که می توان از این بنادر برای حمل بار به صورت فول کانتینر ، گروپاژ و بالک اقدام کرد. مقصد نهایی حمل بار دریایی به آمریکا شامل بنادری مانند بندر شهید رجایی، بندر امام خمینی ، بندر بوشهر می‌باشد.

حمل بار هوایی به آمریکا

حمل هوایی از آمریکا بیشتر از شهرهای مهمی از جمله نیویورک، لس آنجلس ، شیکاگو ، هیوستون ، فینیکس ، فیلادلفیا ، سن‌آنتونیو ، سن دیگو ، دالاس و …صورت می گیرد.  حمل بار هوایی بهترین و سریع ترین راه برای انتقال هر نوع وسایلی از مبدا به مقصد است. همچنین حمل بار هوایی به آمریکا هزینه کمتری نسبت به حمل بار دریایی است.

ارسال بار به آمریکا

هر ساله کالاهای بسیاری مانند فرش ، پسته ، خشکبار و کفپوش و آبمیوه از اقلامی هستند که به ایالات متحده صادر می شوند. هنگام ارسال بار به آمریکا باید به این نکته توجه کرد ، در صورتی که بسته بندی شما چوبی باشد ،باید این جعبه ها و صندوق های چوبی به خوبی ضد عفونی وسم زدایی گردند وبر روی جعبه ها نیز مهر شرکت ضدعفونی کننده زده شود وفرم ضدعفونی نیز باید ضمیمه بار نامه و مدارک وAWB  باشد. در صورتی که این مورد رعایت نشود بار برگشت داده می‌شود که اصطلاحاً فریت بار  ریجکت  نام دارد.

حمل بار بین المللی به آمریکا

بیشترین درخواست حمل بار از ایران به آمریکا مربوط به ایالت کالیفرنیا و بیشتر به دو شهر لس آنجلس و سانفرانسیسکو می‌باشد. بطور کلی ورود لوازم شخصی و اثاثیه منزل به آمریکا برای مهاجرین و مسافران به آنجا رایگان می‌باشد بیشتر افرادی که از ایران به آمریکا به صورت طولانی مدت مسافرت می‌کنند فکر می‌کنند نمی‌توانند لوازم و اثاثیه شخصی خود را به آمریکا ارسال نمایند. در صورتب که این امر به راحتی توسط کادر مجرب شرکت اطلس کارگو قابل انجام است. در صورتی که اگر لوازم استفاده شده و دست دوم باشند ورود آن به آمریکا بلامانع می‌باشد و غیر از پرداخت مبلغی حدود 30 تا 40 دلار آمریکا جهت صدور قبض انبار پس از رسیدن بار به فرودگاه‌، هزینه‌ی دیگری (هزینه‌های گمرکی ) ندارد.

ارسال دریایی بار به آمریکا

امروزه افراد ایرانی زیادی در آمریکا زندگی می کنند. همچنین بهتر است بدانید بعضی از محصولات ایرانی وجود دارند در کل دنیا بی نظیر هستند. به همین خاطر همه دنیا خواهان خریداری آن ها می باشند. به همین خاطر ارسال بار به آمریکا نیز شغل بسیاری از تاجران ایرانی می باشد و از این طریق به سود زیادی دست می یابند. ارسال دریایی بار به آمریکا مزایای زیادی نسبت به دیگر روش ها دارد برای مثال: ارسال از راه دریایی به صرفه ترین راه می باشد و تنها راهی است که می توان از طریق آن مقدار زیادی بار جابجا کرد. همین امر موجب شده است انتخاب خیلی از تاجران  برای جابجایی بارهایشان این راه باشد. 

نحوه استفاده از فریت بار به آمریکا

همه افراد ایرانی که در آمریکا زندگی می کنند هنگامی که میخواهند از ایران به سمت آمریکا حرکت کنند مقدار زیادی بار با خود به همراه دارند. این افراد نمی توانند همه این بار ها را با خود ببرند چون محدودیت حمل بار وجود دارد. تنها راه حمل همه بار ها به آمریکا استفاده از فریت بار به آمریکا می باشد. در ایران شرکت هایی در زمینه حمل و نقل وجود دارند که دارای تعداد زیادی هستند.  اما همه این شرکت ها ارسال بار به صورت بین المللی را انجام نمی دهند. تنها بعضی از شرکت ها فریت بار به آمریکا را انجام می دهند‌. شما تنها برای ارسال بار باید به شرکت هایی مراجعه کنید که بین المللی باشند. تا بتوانید بار های خود را به خوبی به این کشور ارسال کنید.

مراحل ارسال بار به آمریکا

ارسال بار به آمریکا مراحل خاص خود را دارد. اگر شما تصمیم دارید بار به آمریکا ارسال کنید‌‌. حتما باید با تمام این مراحل آشنا شوید. به همین خاطر ما در اینجا این مراحل را برای شما بیان کرده ایم.

هزینه ارسال بار به آمریکا

اولین کاری که هنگام ارسال بار به آمریکا باید انجام دهید تخمین هزینه است‌. زیرا تعیین قیمت ارسال بار به آمریکا بستگی به عوامل مختلفی دارد برای مثال: روش ارسال بار و مدت زمان ارسال بار به آمریکا بر هزینه ارسال آن تاثیر مستقیم دارد. زیرا اگر روش ارسال بار شما از طریق دریایی باشد هزینه کمتری پرداخت میکنید ‌و اگر شما عجله زیادی برای ارسال بار خود داشته باشید و بخواهید در مدت زمان کمی بار به این کشور برسد باید هزینه بیشتری ارسال کنید.

فرایند حمل و نقل

در این مرحله باید از قبل روش ارسال بار را مشخص کنید. زیرا زمانی که تصمیم می‌گیرد چگونه بار خود را ارسال کنید در واقع میزان هزینه آن را نیز مشخص کرده آید. معمولا هنگامی که تصمیم میگیرید بار خود را از طریق هوایی به آمریکا ارسال کنید باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. اما اگر برای ارسال بار خود عجله ای نداشته باشید می توانید بار خود را از طریق دریایی با هزینه کمتری ارسال کنید. هنگامی که ارسال دریایی را انتخاب می کنید می کنید بدون محدود می توانید هر چقدر بار که می خواهید با هزینه کمتری به آمریکا ارسال کنید. 

نظارت

در گذشته هنگامی که تاجران باری را از طریق دریایی به آمریکا ارسال می کردند. دیگر نمی توانستند نظارتی بر روی ارسال آن داشته باشند و ارسال آن را پیگیری کنند‌. اما با به وجود آمدن اینترنت این مشکل به طور کامل برطرف شد‌. زیرا الان بیشتر ارسال کنندگان یک شماره پیگیری در اختیار شما میگذارند که شما با ورود به سایت می توانید به خوبی از وضعیت ارسال بار خود آگاهی داشته باشید تا زمان تحویل بار به مقصد آن را چک کنید.

پرداخت هزینه ارسال بار به آمریکا

در این مرحله که آخرین مرحله از ارسال بار به آمریکا می باشد شما می توانید به دو صورت پرداخت از طریق کارت اعتباری و پرداخت نقدی اقدام کنید. البته بهتر است بدانید می توانید هر دوی این روش ها را با استفاده از اینترنت و بدون هیچ دردسری انجام دهید.
همچنین در رابطه با ارسال بار به آمریکا تنها زمانی می توانید با انجام این مراحل باری را از طریق دریایی به آمریکا ارسال کنید که انجام این کار را به یک شرکت حمل و نقل بین المللی سپرده باشید. چون در غیر این صورت باید مراحلی مانند: بسته بندی، گرفتن انواع مجوز از گمرک، گذرنامه و کارت بازرگانی را انجام دهید. 

مدارک مورد نیاز ارسال بار به آمریکا

برای ارسال بار به آمریکا نیاز است حتما شما یک سری از مدارک را تهیه کنید تا بتوانید با موفقیت بار خود را ارسال کنید. برای آشنایی بهتر شما ما در اینجا بعضی از آن هارا برای شما بیان کرده ایم.
●    شما باید برای این که ارسال موفقی داشته باشید حتما پاسپورت خودتان که فرستنده می باشید و فرد خریدار که گیرنده می باشد را در اختیار داشته باشید.
●    علاوه بر پاسپورت حتما باید یکی از مدارک شناسایی خود وگیرنده را در اختیار داشته باشید. این مدرک بهتر است کارت ملی باشد.
●    همچنین شما باید علاوه بر آدرس خودتان آدرس دقیق گیرنده را به همراه کد پستی و تلفن همراه در اختیار داشته باشید.
●    بهتر است بدانید باید لیست دقیق کالاهای ارسالی را نیز داشته باشید.
  

شرایط عمومی ارسال بار به آمریکا:

 

- حداقل شارژ وزن بار مسافری ۴۵ کیلوگرم می باشد

- مدت زمان حمل بار از ارسال تا دریافت بار در مقصد ۴ تا ۶ روز می باشد

 - ارسال فرش، خشکبار و زعفران به آمریکا به صورت محدود و با انجام تشریفات گمرکی انجام می گیرد

حضور مسافر یا نماینده مسافر با کارت ملی در کنار بار الزامی می باشد

- کپی بلیط و پاسپورت فرستنده یا گیرنده برای ارسال بار الزامی است

- پذیرش بار در گمرک فرودگاه به طور عموم از ساعت ۷ الی ۲ بعد از ظهر ، از شنبه تا چهارشنبه صورت می گیرد.

 

نحوه محاسبه وزن بار:

 

- لوازمی مانند فرش ،کتاب و... که دارای وزن نرمال هستند ،در نحوه محاسبه وزن بار ،وزن عادی خودشان ملاک خواهد بود 

ولی لوازمی مانند مبل، میز، تختخواب و.. که دارای ابعاد بیشتری نسبت به وزن همان کالا را هستند، وزن حجمی شان از طریق فرمول زیر محاسبه می گردد:

(طول × عرض ×ارتفاع (به سانتی متر) × تعداد بسته ها) تقسیم بر عدد 6000

 عدد به دست آمده اگر از وزن نرمال بار بیشتر باشد به عنوان وزن حجمی ،در بارنامه درج خواهد شد

 



نحوه محاسبه نرخ بار:  

- نرخ بار شامل بارنامه + ۹٪ ارزش افزوده + قبض انبار+ تشریفات گمرکی می باشد-

- نرخ بار به دلار آمریکا محاسبه و با نرخ دلار دولتی ( سامانه نیما) محاسبه می گردد

- نرخ حمل هوایی  وابسته به وزن بار در وزنهای kg , 500kg , 300kg , 100kg ,45kg1000 تغییر می کند و

 هرچه وزن بار ارسالی از اعداد مشخص شده بیشتر شود نرخ بار به ازای هر کیلو دارای تخفیف خواهد بود  

- برای محاسبه نرخ بار ارسالی، کم هزینه ترین و سریعترین پرواز مد نظر قرار داده می شود 

 


بسته بندی:

 

- بسته بندی بار باید از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه جلو گیری کند

- برای بسته بندی لوازم شکستنی می توانید از نایلون حباب دار و فوم های ضربه گیر استفاده نمایید

- فضای خالی داخل جعبه ها باید با مواد سبک و فوم های ضربه گیر پر شود.

 - ارسال  قاب عکس . نقاشی .تابلو فرش و آینه مستلزم ساخت صندوق چوبی می باشد.

 - ارسال مبلمان نیازمند بسته بندی استاندارد و ساخت صندوق چوبی و سمپاشی می باشد.

 

سایر موارد:

 

- بار ارسالی دارای بیمه نامه معتبر از طرف ایرلاین مربوطه بوده و در صورت آسیب دیدگی بار ، ایرلاین حمل کننده، موظف به پرداخت خسارت بار به مسافر خواهد بود

- طبق قوانین گمرک فرودگاه ارسال : عطر، ادکلن، اسپری ، شامپو ،مواد آرایشی، سرکه، ترشی جات، مایعات،چسب،لاک و باطری ممنوع می باشد 

- سرویس جهت تحویل بار از درب منزل و حمل به فرودگاه حتی در روزهای تعطیل امکانپذیر است

 مسافرین می توانند از لحظه ارسال بار تا دریافت در فرودگاه مقصد ، بصورت آنلاین و ۲۴ ساعته در وبسایت www.atlascargo.ir یا در وب سایت ایرلاین مربوطه 

از زمان ورود بار خود اطلاع حاصل نمایند

تمام فعالیت های شرکت اطلس کارگو با مجوز رسمی و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری انجام می گیرد

 

 

حمل بار به فیلیپین

حمل بار به فیلیپین

یکی از روشهای بسیار مناسب برای حمل بار ب فیلیپین حمل و نقل هوایی است....

حمل بار به چک

حمل بار به چک

دلیل زیبایی این کشور هرساله افراد زیادی قصد مسافرت یا مهاجرت به این...

حمل بار به کره جنوبی

حمل بار به کره جنوبی

در بسیاری از موارد برای سفر به کشورهای مختلف باید از هواپیما برای...

حمل بار به ژاپن

حمل بار به ژاپن

قبل از اینکه عملیات فریت بار به ژاپن را برای شما توضیح دهیم باید بگوییم...