دفتر فرودگاه : 021-51005252 | دفتر مرکزی تهران : 021-88851005 شنبه تا چهارشنبه __ 8 الی 17:30

حمل بار به استرالیا

در واقع استرالیا کوچک ترین قاره جهان است اما امکانات گسترده‌ای دارد و برای مهاجرین و بخصوص قشر تحصیل کرده تسهیلات قابل ملاحضه‌ای در نظر می‌گیرد. با توجه به همین امکانات و تسهیلات که برای مهاجرین فراهم آمده استرالیا مقصد و انتخاب نهایی برای بسیاری از ایرانیان به خصوص افراد تحصیلکرده می‌باشد. حمل بار به استرالیا،  از رایج‌ترین اقدامات مسافرین برای ارسال محموله‌های خود به استرالیا می‌باشد. ازآنجا که عموما وزن بار ارسالی به استرالیا از وزن بار مجاز مسافری بیشتر می‌باشد مسافران اقدام به فرستادن وسایل خود قبل از پرواز به صورت فریت بار می‌کنند که در اصطلاح حمل بار گفته می‌شود.

حمل بار از ایران به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌ی گردشگری و مهاجر پذیر می‌باشد و همچنین یک کشور توسعه یافته است که در سال 1901 از بریتانیا استقلال یافته است استرالیا با داشتن مساحتی در حدود 7686850 ششمین کشور پهناور جهان است با افزایش مهاجرت به استرالیا و هم چنین بالا رفتن در خواست اقامت در این کشور همه ساله مهاجران زیادی از جای جای دنیا به این کشور سفر می‌کنند در این بین یکی از مهم ترین دغدغه های مسافران و مهاجران چگونگی حمل بار از ایران به استرالیا می‌باشد.

روش حمل بار به استرالیا

 

1. حمل بار هوایی به استرالیا

ارسال بار هوایی از طریق هواپیما در اصطلاح فریت بار یا حمل بار هوایی گفته می‌شود در واقع فریت بار به استرالیا از طریق هواپیما یکی از امن ترین و راحترین روش‌های ارسال بار به استرالیا می‌باشد . در حمل بار هوایی به استرالیا با هواپیما پس از صدور بارنامه هوایی، بار برای حمل به استرالیا به هواپیمایی نحویل داده می‌شود. اگر لازم باشد بار به صورت هوایی ارسال شود بایستی بسته بندی به صورت پالت چوبی و یا فلزی برای فریت بار استرالیا صورت بپذیرد. 

2. حمل بار دریایی به استرالیا

ارسال دریایی بار به استرالیا بعد از اینکه کانتینر به گمرک یکی از بندرها وارد شد، به سازمان کشتیرانی برای بارگیری توسط کشتی تحویل داده می‌شود. بندر سیدنی دومین بندر کانتینری استرالیا است و در بزرگترین بازار کشور قرار دارد. 

هزینه حمل بار به استرالیا

در حقیقت هزینه‌  استرالیا به علت فاصله زیاد از هم متفاوت می‌باشد به غیر از هزینه‌ی فریت بار به ملبورن وسیدنی که تقریباً برابر است. شرایط فریت بار به استرالیا وشهرهای گوناگون آن وتوضیحاتی در این زمینه:
می‌توان از بزرگترین شهرهای استرالیا که مسافران ایرانی بیشتر قصد عزیمت به آن را می‌کنند به شهرهای ملبورن، سیدنی ،آدلاید، بریزیین، پرت  و…را نام برد. در رابطه با حمل بار به شهرهای مختلف باید بگوییم که استرالیا دارای هزینه های متفاوتی می‌باشد بیمه نامه برای حمل بار به استرالیا با کشتی و یا هواپیما  با توجه به ارزش بار تعیین می‌گردد. یعنی از شما پرسیده می‌شود که ارزش ریالی بار چقدر است. سپس با توجه به مقدار قیمتی که شما اعلام می‌کنید، به ازای هر یک میلیون تومان، هزار تومان هزینه بیمه در نظر گرفته شده و با توجه به لیست بسته بندی، بیمه نامه صادر و ترجمه دقیق می‌شود.

حمل بار بین المللی به استرالیا

استرالیا توسط آب های اقیانوس آرام به گونه ای احاطه شده است که با هیچ یک از کشورهای اطراف آن مرز خشکی ندارد. از این رو بسیاری از شهرهای مهم آن همچون سیدنی، ملبورن، آدلاید، بریزبین و پرت دارای بندرگاه‌های بزرگی جهت حمل بار دریایی به استرالیا و حمل بار از استرالیا می‌باشد. 

در آخرین مرحله پس از ارسال بار به استرالیا، می‌توانید از طریق ما به صورت آنلاین پیگیری لوازم و یا کالای تجاری خود را انجام دهید. پس از ارسال بار به استرالیا، لینک پیگیری بار و شماره بارنامه برای شما ارسال می‌شود. شرکت اطلس کارگو نماینده رسمی کلیه هواپیمایی‌های معتبر بین المللی فعال در ایران، دارای دفاتر فروش و خدمات هوایی بار در تهران و فرودگاه امام خمینی می‌باشد که ارائه دهنده تمامی خدمات بسته بندی تخصصی بار، فریت بار مسافری، فریت بار تجاری و انجام مشاوره رایگان می‌باشد. این مجموعه همچنان سعی در ارتقاع تنوع و سطح کیفی خدمات و بهبود استانداردهای موجود را دارد تا بتواند رضایت و اعتماد متقاضیان خدمات حمل و نقل را پیش از پیش خشنود نماید

 

شرایط عمومی ارسال بار به استرالیا

 

- حداقل شارژ وزن بار مسافری ۴۵ کیلوگرم می باشد

- مدت زمان حمل بار از ارسال تا دریافت بار در مقصد ۴ تا ۶ روز می باشد

 - ارسال بار به شهرهای سیدنی ، ملبورن ، بریزبین ، آدلاید ، پرت و کانبرا انجام می گردد

 - ارسال فرش، خشکبار و زعفران به استرالیا به تعداد نامحدود و با انجام تشریفات گمرکی انجام می گیرد

حضور مسافر یا نماینده مسافر با کارت ملی در کنار بار الزامی می باشد

- کپی بلیط و پاسپورت فرستنده یا گیرنده برای ارسال بار الزامی است

- پذیرش بار در گمرک فرودگاه به طور عموم از ساعت ۷ الی ۲ بعد از ظهر ، از شنبه تا چهارشنبه صورت می گیرد.

 

نحوه محاسبه وزن بار

 

- لوازمی مانند فرش ،کتاب و... که دارای وزن نرمال هستند ،در نحوه محاسبه وزن بار ،وزن عادی خودشان ملاک خواهد بود 

ولی لوازمی مانند مبل، میز، تختخواب و.. که دارای ابعاد بیشتری نسبت به وزن همان کالا را هستند، وزن حجمی شان از طریق فرمول زیر محاسبه می گردد:

(طول × عرض ×ارتفاع (به سانتی متر) × تعداد بسته ها) تقسیم بر عدد 6000

 عدد به دست آمده اگر از وزن نرمال بار بیشتر باشد به عنوان وزن حجمی ،در بارنامه درج خواهد شد

 نحوه محاسبه نرخ بار

 

- نرخ بار شامل بارنامه + ۹٪ ارزش افزوده + قبض انبار+ تشریفات گمرکی می باشد-

- نرخ بار به دلار آمریکا محاسبه و با نرخ دلار دولتی ( سامانه نیما) محاسبه می گردد

- نرخ حمل هوایی  وابسته به وزن بار در وزنهای kg , 500kg , 300kg , 100kg ,45kg1000 تغییر می کند و

 هرچه وزن بار ارسالی از اعداد مشخص شده بیشتر شود نرخ بار به ازای هر کیلو دارای تخفیف خواهد بود  

- برای محاسبه نرخ بار ارسالی، کم هزینه ترین و سریعترین پرواز مد نظر قرار داده می شود 

 


بسته بندی

 

- بسته بندی بار باید از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه جلو گیری کند

- برای بسته بندی لوازم شکستنی می توانید از نایلون حباب دار و فوم های ضربه گیر استفاده نمایید

- فضای خالی داخل جعبه ها باید با مواد سبک و فوم های ضربه گیر پر شود.

 - ارسال  قاب عکس . نقاشی .تابلو فرش و آینه مستلزم ساخت صندوق چوبی می باشد.

 - ارسال مبلمان نیازمند بسته بندی استاندارد و ساخت صندوق چوبی و سمپاشی می باشد.

 

سایر موارد:

 

- بار ارسالی دارای بیمه نامه معتبر از طرف ایرلاین مربوطه بوده و در صورت آسیب دیدگی بار ، ایرلاین حمل کننده، موظف به پرداخت خسارت بار به مسافر خواهد بود

- طبق قوانین گمرک فرودگاه ارسال : عطر، ادکلن، اسپری ، شامپو ،مواد آرایشی، سرکه، ترشی جات، مایعات،چسب،لاک و باطری ممنوع می باشد 

- سرویس جهت تحویل بار از درب منزل و حمل به فرودگاه حتی در روزهای تعطیل امکانپذیر است

 مسافرین می توانند از لحظه ارسال بار تا دریافت در فرودگاه مقصد ، بصورت آنلاین و ۲۴ ساعته در وبسایت www.atlascargo.ir یا در وب سایت ایرلاین مربوطه 

از زمان ورود بار خود اطلاع حاصل نمایند

تمام فعالیت های شرکت اطلس کارگو با مجوز رسمی و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری انجام می گیرد

 

 

 

ارسال بار به استرالیا  

 

 

استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه ی گردشگری و مهاجر پذیر می باشد و همچنین یک کشور توسعه یافته است که در سال 1901 از بریتانیا استقلال یافته است استرالیا با داشتن مساحتی در حدود 7686850 ششمین کشور پهناور جهان است با افزایش مهاجرت به استرالیا و هم چنین بالا رفتن در خواست اقامت در این کشور همه ساله مهاجران زیادی از جای جای دنیا به این کشور سفر می کنند در این بین یکی از مهم ترین دغدغه های مسافران و مهاجران چگونگی ارسال بار به استرالیا می باشد

 ارسال بار به استرالیا و نیوزیلند از طریق هوایی امن ترین و سریعترین راه برای ارسال مرسوله های شما می باشد

  

خدمات شرکت کارن پارس کالا  برای فریت بار به استرالیا و نیوزیلند

1.     بسته بندی کلیه لوازم منزل ( ظروف شکستنی ، کتابخانه ، البسه و...) در محل به صورت استاندارد

2.     بارگیری جهت حمل بار هوایی

3.     انجام تشریفات گمرکی با و بدون حضور مساف

:  در این مورد برخی از مسافران خود شخصا به همراه کارشناس فریت بار برای انجام امور گمرکی حضور داشته باشد اما تعدادی از مشتریان نیز تمام امور را به عهدهی شرکت فریت بار قرار می دهند . شرکت پادمیرا با خواست مشتری عمل می کند و مهمترین مسئله رضایت مشتری است .

4.     : پالت بندی محموله در صورت نیاز

5.      بعد از انجام امور گمرکی برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی محموله آن را در صورت نیاز پالت بندی می کنند. شرکت فریت بار و خمل بار هوایی کارن پارس کالا  این مسئولیت را نیز به عهده گرفته است .

6.     در نهایت اخذ بارنامه برای فریت بار به استرالیا : شرکت کارن پارس کالا در کوتاهترین زمان با پایین ترین هزینه مسئولیت اخذ بار نامه شرکت های هواپیمایی مانند ایران ایر ، امارات ، ترکیش ایرلاین ،قطرایرویز ،  لوفتهانزا و ... را برای فریت  به استرالیا بر عهده دارد .

 توضیحاتی در رابطه با شرایط فریت بار به استرالیا و شهرهای مختلف آن

از بزرگترین شهرهای استرالیا که مسافرین محترم از ایران قصد عزیمت به آنجا را دارند می تواند سیدنی –ملبورن-آدلاید-بریزبین-پرت و...را نام برد
در رابطه با فریت بار به هر یک از این شهرها با قیمتهای مختلفی انجام می شود که بایستی حتما با مشاورین ما در شرکت فریت بار و حمل بار هوایی پادمیرا راه تماس حاصل نمایید. در واقع هرینه های ارسال بار به شهرهای استرلیا به دلیل فاصله ی زیاد از هم یکی نمی باشد. به جزء هزینه ی فریت بار به ملبورن و سیدنی که تقریبا یکی است .


فریت بار به استرالیا  | حساسیت گمرکهای استرالیا به محموله ی آلوده

یکی از مهمترین نکاتی که گمرکات استرالیا در آن بسیار حساسیت نشان می دهند این است که محموله هایی که وارد این کشور می شوند باید عاری از هرگونه آلودگی اعم از حشرات موزی ، میکروب و...باشد.اگر محموله ای با بسته بندی چرمی باشد حتما بایستی سم زدایی شود . البته گمرکات استرالیا برای این کار مکانی به عنوان مکان قرنطینه دارند که هرگونه کالایی را که تشخیص دهند احتمال دارد آلودگی همراه داشته باشد را در آنجا قرنطینه می کنند.
گمرکات استرالیا عمدتا از بسته بندی هایی که با کارتنهای مخصوص فریت بار (نه کارتنهایی مثل کارتن موز و سایر کارتن های متفرقه ) ایرادی نمی گیرند . و معمولا بارهایی که مربوط به لوازم منزل و شخصی شامل ظروف شکستنی ، کتاب ، البسه ، ظروف و لوازم آشپز خانه ، کیف و کفش ، لوازم دکوری و... که دست دوم باشند معاف از مالیات و هزینه ی گمرکی می باشند  و فقط هزینه ی جزئی هندلینگ فروتگاهی اخذ می شود . جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بسته بندی تخصص به صفحه خدمات جانبی مراجعه نمایید..

شرکت کارن پارس کالا آماده ی خدمت رسانی به مسافران عزیز برای ارسال بار به استرالیا می باشد این شرکت با ارائه خدمات مشاوره در رابطه با فریت بار به استرالیا به  صورت رایگان و همچنین انجام امور اداری مربوط به فریت بار به استرالیا می تواند با بهترین کیفیت خدمات خود را ارائه نماید . برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به استرالیا می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.
 

12 مرحله ارسال بار به استرالیا را بشناسید

 

با توجه به پرسش های مکرر مشتریان در خصوص ارسال بار به استرالیا تصمیم گرفتیم تا برای اطمینان خاطر شما و آگاهی در خصوص ارسال بار به استرالیا مراحل 12 گانه ارسال بار به استرالیا را برای شما بازگو کنیم.

 

1. مشاوره تلفنی، بازدید کارشناس رایگان برای فریت بار به استرالیا

فریت بار یعنی همان ارسال بار. اولین مرحله در فریت بار به استرالیا چه به صورت هوایی و چه دریایی مشاوره تلفنی در خصوص انتخاب نوع حمل و همچنین هزینه هاست. در مرحله بعد در صورت نیاز کارشناسان ما برای بررسی و بسته بندی بار برای فریت بار به استرالیا اقدام میکنند.

 

2. تخمین نوع بسته بندی برای فریت بار استرالیا با هواپیما یا کشتی

اگر لازم باشد بار به صورت هوایی ارسال شود بایستی بسته بندی به صورت پالت چوبی و یا فلزی برای فریت بار استرالیا صورت بپذیرد. در زیر یک نمونه تصویر از بسته بندی برای فریت بار استرالیا توسط تیم ما را مشاهده میکنید.

اگر لازم باشد بار و لوازم شما با کانتینر ارسال شود، پس از کارشناسی یکی از کانتینرهای 20 یا 40 فوتی برای فریت بار استرالیا با کشتی به شما پیشنهاد میشود.

  • طول یک کانتینر 20 فوتی 6 متر و عرض و ارتفاع تقریبی آن 2.30 متر است
  • طو یک کانتینر 40 فوتی 12 متر و عرض و ارتفاع تقریبی آن 2.30 متر است.

 

برای فریت دریای به استرالیا کانتینرهای 20 فوت HEAVY DUTY تا 26 تن و کانتینرهای 40 فوت HIGH CUBE تا ارتفاع 2/60 تن قابل بارگیری اند.

 

3. بسته بندی برای فریت بار به استرالیا

هرگونه سهل انگاری در انجام بسته بندی کالا، لوازم برای فریت بار به استرالیا و رعایت نکردن استانداردهای لازم، سبب آسیب دیدگی بار و ایجاد خسارت میشود.  در نهایت علاوه بر خسارت های وارده در فریت بار به استرالیا ، هزینه کرایه حمل پرداخت شده نیز به خسارت های فوق اضافه خواهد شد.

 

 

نکته: بسته بندی برای ارسال هوایی بایستی بر روی پالت های چوبی استاندارد و مقاوم صورت بگیرد. تمامی مراحل فوق توسط تیم ما به صورت دقیق اجرا خواهد شد.

 

 

4. تهیه لیست بسته بندی قبل از فرستادن بار به استرالیا

تمامی اقلام بار، لوازم و کالا پیش از فرستادن بار به استرالیا بایستی شماره گذاری و به صورت لیست تهیه شود. لیست تهیه شده برای فرستادن بار به استرالیا باید به زبان کشور مقصد ترجمه شده باشد.

نکته: نسخه لاتین ترجمه برای فرستادن بار به استرالیا برای ارائه به گمرک مقصد ضروری میباشد.

 

5. انجام امور سمپاشی و صدور گواهینامه های معتبر بین المللی برای کارگو استرالیا

کارگو به معنی بار است و کارگو استرالیا یعنی فرستان بار به استرالیا. با در نظر گرفتن به قوانین وضع شده در خصوص کارگو استرالیا تمامی کالاها به خصوص بسته بندی های ساخته شده ازانوع چوب های خام، پالت ها و سایر کالاهای چوبی حتما باید در مبداء و با رعایت شرایط خاص توسط گاز و یا قرص های به خصوص و در درجه حرارت و مدت زمان معین سمپاشی گردد و گواهی سمپاشی آن (FUMIGATION CERTIFICATE) توسط شرکت های دفع آفات نباتی معتبر و مجاز برای  کارگو استرالیا صادر گردد.

 

6. بارگیری و ارسال به گمرک یا فرودگاه برای حمل بار از ایران به استرالیا

ششمین مرحله از حمل بار از ایران به استرالیا مربوط به بارگیری و حمل بار است.

در صورت حمل هوایی به استرالیا، بار شما با وانت، خاور یا هر وسیله مورد نیاز دیگری به فرودگاه امام خمینی برای حمل بار از ایران به استرالیا صورت میگیرد.

در صورت حمل دریای به استرالیا، کانتینر برای حمل بار به استرالیا با کشتی ابتدا به گمرک غرب تهران و سپس به یکی از بندرهای جنوب کشور منتقل میشود.

 

7.  تشریفات گمرکی ایران، بازرسی توسط سگ مواد یاب و پلمپ کانتینر

در صورت حمل بار به استرالیا با کشتی پس از انتقال آن به گمرک غرب تهران، محموله توسط سگ مواد یاب چک شده و کانتینر برای حمل بار به استرالیا با کشتی پلمپ میشود.

 

8. تحویل بار به هواپیمایی یا کشتیرانی

در حمل بار به استرالیا با هواپیما پس از صدور بارنامه هوایی، بار برای حمل به استرالیا به هواپیمایی نحویل داده میشود.

حمل بار به استرالیا با کشتی بعد از اینکه کانتینر به گمرک یکی از بندرها وارد شد، به سازمان کشتیرانی برای بارگیری توسط کشتی تحویل داده میشود.

 

9. صدور بیمه نامه معتبر بین المللی

بیمه نامه برای حمل بار به استرالیا با کشتی و یا هواپیما  با توجه به ارزش بار تعیین میگردد. یعنی از شما پرسیده می شود که ارزش ریالی بار چقدر است. سپس با توجه به مقدار قیمتی که شما اعلام می کنید، به ازای هر یک میلیون تومان، هزار تومان هزینه بیمه در نظر گرفته شده و با توجه به لیست بسته بندی، بیمه نامه صادر و ترجمه دقیق میشود.

 

10. پیگیری آنلاین پس از حمل بار به استرالیا با کشتی و یا هواپیما

در آخرین مرحله پس از ارسال بار به استرالیا ، می توانید از طریق ما به صورت آنلاین پیگیری لوازم و یا کالای تجاری خود را انجام دهید. پس از ارسال بار به استرالیا، لینک پیگیری بار و شماره بارنامه برای شما ارسال میشود.

استفاده از تکنولوژی‌ های ردیابی در بهبود پیگیری ارسال‌ ها

استفاده از تکنولوژی‌ های ردیابی در بهبود پیگیری ارسال‌ ها

استفاده از تکنولوژی ‌های ردیابی در بهبود پیگیری ارسال ‌ها به...

حمل بار به فیلیپین

حمل بار به فیلیپین

یکی از روشهای بسیار مناسب برای حمل بار ب فیلیپین حمل و نقل هوایی است....

حمل بار به چک

حمل بار به چک

دلیل زیبایی این کشور هرساله افراد زیادی قصد مسافرت یا مهاجرت به این...

حمل بار به کره جنوبی

حمل بار به کره جنوبی

در بسیاری از موارد برای سفر به کشورهای مختلف باید از هواپیما برای...